DOTAZY A RADY - REISHIA

DOTAZY A RADY

Jaké je dávkování?

Užívejte 2 tobolky denně po dobu 2 – 3 měsíců.

Kdy se nesmí užívat?

Neužívejte při přecitlivělosti na některou z obsažených složek. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno pro děti do 3 let. Není určeno jako náhrada pestré stravy.

Jaké jsou výhody oproti hlívě ústřičné?

Hlíva neobsahuje vzácné organické germánium. Nedostatek germánia může způsobit zdravotní komplikace (pro více informací odkazujeme na veřejně dostupné zdroje na internetu).

Proč u houby Reishi preferovat pouze extrakt?

Buněčná stěna houby Reishi Ganoderma sama o sobě zabraňuje v těle člověka vstřebávání účinných látek. Hlavním přínosem procesu extrakce je, že naruší buněčnou stěnu a všechny účinné látky tak snáz proniknu do organizmu. Oproti tomu syrová nebo lyofilizovaná a rozemletá celá houba pouze prochází organizmem bez užitků.

Existují některé ověřené odborné studie o mechanismu vstřebatelnosti a účinku extraktu u Reishi?

U extraktu (horkou vodou) je chitinová stěna porušena a dokáže se vstřebat, tudíž účinná. Usušením a pomletím, a ani mrazem se přirozený obal houby Reishi Ganoderma nerozbije.
Zdrojem tohoto mechanizmu účinku je studie: Raaz Maheshwari, Vikram Chauhan: „Health Benefits of Edible Mushrooms: A Mini Review“, published in Bull. Environ. Pharmacol. Life Sci.; Volume 1 [9] August 2012: 92 – 93.

Jak poznám účinnou kvalitu reishie?

Nejlépe jako neodborník dle chuti. Účinné jsou pouze mladé houby staré 7-9 měsíců. Takto zpracovaná směs má specificky nahořklou a sladkou chuť dohromady. Pokud se jedná o starou houbu, chuť prášku se téměř zcela ztratí.